Wednesday, April 10, 2019

πως φτιαχνω αφρωδες κρασι

Η αναμέτρηση είχε χαρακτηριστεί υψηλού κινδύνου και η Λοκομοτίβ είχε προσλάβει ειδική ομαδα σεκιούριτι, ενώ η Αστυνομία είχε δυνάμεις καταστολής δίπλα στο γήπεδο. Και τελικά χρειάστηκε η επέμβαση τους, αφού κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου υπήρξε εισβολή στον αγωνιστικό χώρο. Το σκορ ήταν 0-1 και στο 42ο λεπτό οι χούλιγκανς των φιλοξενούμενων έσπασαν τα κιγκλιδώματα και κινήθηκαν προς τους οπαδούς των γηπεδούχων.

15602496
(Οι οπαδοι της ΤΣΣΚΑ Σόφιας έχουν ιστορικό με εισβολή σε αγωνιστικούς χώρους, Φώτο από το φιλικό με την Ισραηλινή Ασόντ 2/8/2015 - Πηγή: ΑΠΕ ΜΠΕ / EPA / GEORGI PALEYKOV / STR)

(Δείτε εδώ και το σχετικό βίντεο της Βουλγαρικής τηλεόρασης)

Οι συμπλοκές ήταν άγριες, αλλά η Αστυνομία επενέβη γρήγορα για να απωθήσει τις δύο "παρατάξεις" πίσω στην κερκίδα. Ο αγώνας διακόπηκε για 20 λεπτά, και ο διαιτητής Αγκέλοφ τον ολοκλήρωσε, με την ΤΣΣΚΑ να κρατά τη νίκη και να παραμένει 2η στη βαθμολογία με 38 βαθμούς (38 έχει η Λουντογκόρετς) και η Λοκομοτίβ στους 20.